58 způsobů a nápadů, jak generovat pasivní příjem v roce 2019

Přemýšleli jste, jaké by to bylo, kdybyste nemuseli pracovat a peníze by na váš účet přicházely samy, i když byste byli na dovolené nebo spali?

Myslíte si, že pasivní příjem neexistuje?

Je vůbec reálné, aby existovalo něco, co umí automaticky generovat peníze?

V tomto článku si nejen ukáže, že to je nejen možné, ale že si pasivní příjem může zajistit i ten, kdo nemá peníze na investování.

Co je to pasivní příjem – definice autorit

Pasivní příjmy jsou příjmy z kapitálových zisků, příjmy z dividend, zbytkové příjmy z podnikání, výnosy z pronájmu z nemovitostí a licenční poplatky. Tyto příjmy pochází z hmotného, nebo nehmotného majetku, který nazýváme aktiva.“

„Pasivní příjem je pravidelný příjem, pro jehož získávání není třeba vynakládat nějaké zvýšené úsilí (nebo práci), nebo kde není vyžadována má přítomnost.“

Stručná definice pasivního příjmu

Pasivní příjem je tok peněz z aktiv,
které nevyžadují přítomnost.

V rychlém příkladu je pasivní příjem když:

 • Autor, který dostává autorský honorář za prodané výtisky knihy.
 • Podnikatel, který si koupí prodejní automat na kávu a pak získává pasivní peníze za automatické služby kávovaru.
 • Investor, který si pořídí nemovitost a pronajímá ji se ziskem.

Rozdíl mezi pracovním příjmem a pasivním příjem

Aktivní příjemAktivní příjem je, když dostanete zaplaceno za váš čas. Vyměňujete čas za peníze. Může to být práce, koučování, konzultace, veřejná mluvení nebo služba, kterou byste mohli poskytnout.

Pasivní příjem – Pasivní příjem je, když získáváte automatický příjem, aniž byste museli aktivně cokoli dělat.

I. Pasivní příjmy z vlastnictví fyzického majetku

#1 Pronajímejte vlastní nemovitosti

Pronájem domu je jedním z nejstarších pasivních příjmů vůbec. Lidé budou vždy potřebovat místo k životu, ale nemusí si vždy dovolit splácet hypotéku. Tam, kde je pronajímatel, může být lukrativní. Nemusíte jen vybrat měsíční nájemné a získávat z něj zisk, ale také můžete využít nájemné na splacení skutečné hypotéky nemovitosti. To samozřejmě za předpokladu, že máte nájemníky, kteří zaplatí svůj nájem včas. Pokud vás to obtěžuje, existují společnosti na správu pronájmu, které si můžete pronajmout, abyste se o špinavou práci postarali.

#2 Pronajímejte volný pokoj přes AirBnb

Pronajímejte volný pokoj vašeho domu, nebo bytu přes AirBnb.

Máte další pokoj, který zřídka používáte? Proč to nepůjčit někomu, kdo hledá krátkodobý pronájem na Airbnb. Existují miliony lidí, kteří používají Airbnb, aby našli místo pobytu místo pobytu v hotelu.

#3 Pronajímejte plochu svého auta

Pronajímejte plochu svého auta k reklamě.

Wrapify je aplikace, která vám zaplatí za inzerci značek a firem na vaše autě. Podle webových stránek mohou řidiči dostat až 100 USD za měsíc. Abyste mohli začít, musíte si aplikaci stáhnout a sledovat jízdu. Jakmile splníte minimální požadavky na kvalifikaci, budete informováni o dostupnosti kampaně ve vaší oblasti. Zaregistrujte se a  začněte získávat pasivní příjem za jízdu, kterou už děláte. Zde jse příklady dalších firem, které vám zaplatí pasivní peníze za to, že vozíte cizí reklamu na svém autě.

#4 Pronajímejte reklamní plochu na vašem domě

Získejte pasivní peníze z pronájmu reklamní plochy na vlastním domě.

Bydlíte v domě poblíž centra města, nebo v bezprostřední blízkosti nějaké rušné komunikace? Provádíte rekonstrukci fasády? Zkuste ji využít pro zdroj svého příjmu! Zjistěte si u místních reklamních agentur, zda by o tento prostor měly zájem. Pronájem se většinou pohybuje v rozmezí 1000 – 6000 Kč za měsíc.

#5 Pronajímejte vlastní věci

II. Pasivní příjmy z intelektuálního vlastnictví, nehmotných a digitálních aktiv

Intelektuální vlastnictví, autorská práva, hudba, autorská videa, poplatky z publikování, licence, franchising, …

Digitální aktiva.

Nehmotná aktiva, která umí generovat pasivní tok peněz:

#6 Vynalezněte vynález

Vynalezněte vynález, patentujte si ho a pobírejte peníze za jeho používání.

#7 Napište knihu

Napište knihu, oficiálně ji vydejte a do konce života pobírejte autorské honoráře z každé prodané knihy.

#8 Pište a publikujte eknihy na Amazon Kindle Store

Napište e-knihu a nabídněte ji k prodeji na Amazon Kindle Store.

Pokud rádi píšete, nebude těžké napsat e-knihu o 80-100 stranách o věcech, které máte rádi.  Použití platformy Amazon Kindle Direct Publishing je snadný způsob, jak dostat svou e-knihu co nejrychleji a začít vydělávat nějaké peníze!

#9 Prodávejte šablony a Pluginy WordPress

Vytvořte grafickou šablonu nebo doplněk pro WordPrees, nabídněte je k prodeji na WordPress.org a získejte pasivní příjem z prodaných licenncí.

#10 Prodávejte digitální produkty

Prodávejte svou grafiku, grafické šablony a pluginy WordPress přes templatemonster.com.

#11 Prodávejte informační produkty

Prodávejte informační produkty a přes Fiverr.com.

#12 Prodávejte online kurzy

Vytvořte a nabídněte online kurz na Udemy.com, nebo české Seduo.com.

Vytvoření online kurzu na Udemy je skvělý způsob, jak automatizovat část vašich peněžních toků. Existuje tolik věcí, které lze naučit prostřednictvím online kurzu. Můžete vyučovat technické dovednosti, učit optimalizaci vyhledávače, ale můžete se také rozhodnout pro výuku dalších dovedností, jako je hra na hudební nástroj, fitness cvičení, učení se novému jazyku, nebo učit fotografovat.

#13 Zpeněžte vaše zvukové umění

Vytvořte zvukové umění (píseň, zvuk, sample, či jingle) a prodávejte je přes Audio SocketSound Cloud, nebo Song Freedom.

Pokud jste hudebně nakloněni, jeden nápad na generování pasivních příjmů by mohl být vytvoření jinglů, nebo hudebních skladeb, které pak můžete licencovat prostřednictvím populárních webových stránek, jako je Audio Socket, Sound Cloud nebo Song Freedom. Je jasné, že to není snadné, ale stojí za to, když přijdete s něčím skvělým.

#14 Licencujte svůj produktový design

Navrhujte produktový design a prodávejte ho přes Amazon Merch, nebo Cafe Press.com.

Kreativní návrháři mají široký výběr míst pro prodej svých návrhů. Jednou z možností je využít platformu jako je CafePress, k prodeji návrhů. Je to jednoduchý model. Vytváříte a nahrajete návrh. CafePress prodává vaše návrhy na tričkách, mikinách a mnoha dalších produktech. Vy vyděláváte peníze z návrhu, který vytvoříte a nahráváte pouze jednou. Designy musí být dobré nebo vtipné, aby uspěly.

#15 Prodávejte práva k použití vašich fotografií

Nafoťte kvalitní fotografie, a nechte, aby je Shutterstock.com‎  prodával. Získejte pasivní příjem z prodeje vlastnických práv.

Další cestou pro pasivní příjem je využít stránky prodávající fotografie, jako je iStockPhoto a Shutter Stock, abyste mohli vydělávat peníze i když spíte.Ppokud máte zájem o úspěšné podnikání v oblasti prodeje fotografií, musíte rozumět fotografování a věcem jako je Photoshop,. Při práci v této oblasti je spousta konkurence. Nicméně, pokud máte talent pro fotografování, pak prodávat své fotografie online by mělo přijít téměř přirozeně. Pořiďte si opravdu dobrý software pro editaci fotografií a investujte do kvalitní foto vybavení.

#16 Monetizujte vlastní videa na YouTube

Natočte video, publikujte ho na svém YouTube kanálu a zpeněžněte pomocí reklam Google AdSense.

Od roku 2018 platí, že autoři Youtube kanálů musejí zajistit, aby v 12 měsících zpětně měli alespoň 4000 hodin zhlédnutého času a 1000 odběratelů.
lu. Pokud dosáhnete těchto hodnot, Google vám u videa umožní videa monetizovat. Youtube (Google) vám za to vyplatí okolo 50 % čistých příjmů, které získá z reklamy zobrazené prostřednictvím vašieho video obsahu. Vliv na výši tohoto pasivního výdělku mají faktory jako typ odvětví, konkurenčnost trhu, z jaké země jsou diváci apod. Na českém trhu přibližně platí, že za 1000 shlédnutí dostanete okolo 10 Kč.

#17 Sdílejte vlastní soubory za peníze

Získejte pasivní příjem sdílením vlastních souborů.

III. Těžba kryptoměny

#18 Dolujte kryptoměnu pomocí hardware

Uživatel si do počítače nainstaluje speciální program a připojí ho k internetu. Program se napojí na kryptoměnovou síť, začne zpracovávat příchozí informace a řeší u toho nelehkou matematickou úlohu. Takto pracují počítače všech těžařů. Těžař, jehož počítat vyřeší úlohu jako první, získá odměnu v podobě několika digitálních mincí.

Těžba je finančně náročná. Nejen že potřebujete kvalitní a výkonný hardware, ale také nesmíte zapomenout na náklady za elektřinu, případě chlazení atd.

Pokud si chcete vyzkoušet těžbu kryptoměn, můžete využít třeba těžební nástroj MinerGate. Tento jednoduchý a přehledný program, který je připojený k těžebnímu poolu, vyřeší všechno za vás. Přes MinerGate můžete těžit 14 různých kryptoměn včetně Bitcoinu, Etherea nebo Litecoinu.

Update:

#19 Dolujte kryptoměnu pomocí mobilního telefonu

Těžte kryptoměny pomocí mobilního zařízení telefonu, nebo tabletu.

Sice to vypadá lákavě, protože mobilní telefon nehučí, ale pořád je poměr cena/výkon velmi nevýhodný pro těžaře.

Pokud to chcete přesto zkusit, tak zde jsou odkazy:

IV. Pasivní příjem z investování

„Investování je kupování aktiv, které se časem zhodnocují nebo které přinášejí majiteli pravidelný pasivní příjem.“

„Investování je vydělávání peněz s penězi.“

#20 Pobírejte úroky z uložených peněz

Představte ssi, že jste zdědili, vyhráli, zdědili, nebo nějak jinak získali najednou obrovskou spoustu peněz. Třeba 100.000.000 Kč
Když peníze si uložíte na bankovní účet, tak z té částky budete pravidelně dostávat úrok.
Pokud úrok z uložených peněz převýší vaše měsíční náklady, tak jste dosáhli finanční svobody.

#21 Investujte do výnosných spořících produktů

Vložte své peníze do vysoce výnosového spořicího účtu.

Udržování peněz na běžném bankovním účtu je téměř totožné, jako mít peníze  pod polštářem. Úroky z bankovních účttů jsou ale velmi malé (zpravidla kolem 0,05% RPS). Navíc udržení většiny vašich peněz na běžném bankovním účtu ztrácí nadpoloviční hodnotu kvůli inflaci. 

Chcete-li získat nějaké skutečné peníze hledejte nějaký vysoce výnosový spořicí účet. Nebude z vás sice boháč, ale pokud potřebujete mít přístup k vašim penězům bez poplatků a chcete přitom hrát na jistotu, tak je to skvělá volba.

Hledáte nejvýhodnější spořicí účet v České republice v roce 2019? Podívejte se na přehledné srovnání spořicích účtů.

#22 Provozujte samoobslužná zařízení

Provozujte prodejní automaty, automatizované prádelny, výherní automaty, nebo jiné samoobslužné zařízení a pobírejte pasivní příjem za jejich používání.

Jedná se o další bezpečný offline podnikání, který se stal populární mezi investory z celého světa. Vytvoření samoobslužné společnosti (prádelny, prodejního automatu) je poměrně snadné. Musíte najmout někoho, kdo vybírá peníze, nebo to můžete dělat sami. Jen pravidelně udržujete stroje a příslušenství.

Staňte se prodejcem bankovních  automatů.

#23 Investujte do společnosti jako tichý partner

Víte o úspěšném podnikání, které potřebuje kapitál pro expanzi? Pokud ano, můžete se stát něčím malým investičním investorem a poskytnout potřebný kapitál. Spíše než nabízet půjčku vlastníkovi firmy, můžete to považovat za obchodní příležitost.

Máte přehled v restauračním průmyslu? Můžete investovat do restaurace a stát se tichým partnerem tímto způsobem. Rozumíte online marketingu? Pomozte některému z vašich zákazníků rozjet profitabilní online podnikání do fáze automatizace prodejních procesů. Pokud bude vydělávat pasivní peníze váš zákazník, budete mít pasivní příjem i vy.

#24 Investujte do dluhopisů

Kupte si akcie prosperující společnosti a pobírejte dividenda ze zisku.

Když si kupujete korporátní dluhopis, vypůjčíte peníze podnikům, které je vydaly výměnou za výplaty úroků. Společnost může tyto peníze využít k vybudování nových továren, ke zvýšení výnosů z vlastního kapitálu, získání konkurentů, investování do expanze produktů, refinancování starého dluhu nebo řady dalších věcí, které představenstvo a management považují za dobrá nápad.  

V budoucím termínu splatnosti vám budou peníze vráceny a dluhopis přestane existovat. Do té doby obdržíte roční úrokový výnos ve výši kuponové sazby dluhopisu. 

#25 Investujte do indexových fondů

Jediné, co musíte udělat, je rozhodnout se, investovat, a pak sedět a relaxovat. Vaše akciové portfolio pojede na autopilota.

Indexové ETF fondy jsou formou pasivního investování s nízkou nákladovostí. V indexovém ETF jsou obsaženy všechny akcie z daného indexu, včetně řady velkých společností. Investor se tak nemusí soustředit na to, aby zvolil správně jednu společnost do níž bude investovat. Participuje totiž na zhodnocení celého indexu, což eliminuje výkyvy cen akcií jednotlivých společností, které jsou v konkrétním indexu obsaženy.

Warren Buffett uvedl. “Pravidelné nakupování nízkonákladového fondu kopírujícího index S&P 500 je to co dává největší smysl”. Proč si to tento legendární investor myslí? Jednak proto, že je mnohdy pro portfolio manažery aktivně spravovaných fondů obtížné dosáhnout stejného výnosu jakého dosáhne index S&P 500 (+12,17 % ročně) a také proto, že nákladovost na nákup akcií několika vybraných společností může být vyšší než investování prostřednictvím indexových fondů.

#26 Investujte do anuit

Anuita je pojistný produkt, který zakoupíte, který vám pak provádí platby měsíčně, čtvrtletně, ročně po dobu určitou, obvykle po celou dobu životnosti. Kupujete například anuitu ve výši 10 000 USD se 4% cenou a za termín anuity byste dostali 400 dolarů ročně. Můžete také přijmout i paušální částku. Anuity často přicházejí s mnoha poplatky, ale nevyžaduje to více práce.

Pokud nechcete riskovat ztrátu a hledáte spolehlivý zdroj pasivního příjmu, tak jsou aunity tou správnou volbou.

#27 Investujte do P2P půjček

Investujte do půjčky a každý měsíc dostávejte zpět své peníze navýšené o výnos. 

Pro úvěr už nemusíte jen do banky, vynechat můžete i nebankovní společnosti. Prostřednictvím P2P platformy si půjčíte od konkrétních lidí.  

Na jedné straně zájemce o úvěr, na straně druhé investor – soukromá osoba ochotná půjčit. Mezi nimi peer-to-peer platformy, které půjčku (respektive investici) zprostředkují. Vystaví poptávku žadatele, sepíší smlouvu a zajistí přesun peněz mezi dlužníkem a věřitelem. 

Zonky.cz vám nabídne půjčky, do kterých můžete investovat podle míry rizika výše výnosu. Ten se v průměru pohybuje okolo 6%. Do jedné půjčky můžete investovat 200 Kč a 20.000 Kč stejně jako ostatní investoři. Každý měsíc pak dostáváte zpět své peníze, které jste investovali navýšené o výnos. 

#28 Investujte do nemovitostí prostřednictvím Crowdfunded webových portálů

Nemovitost je již dlouho považována za jeden z nejlepších způsobů budování dlouhodobého bohatství. Koneckonců všichni potřebujeme střechy nad našimi hlavami. Jediným problémem je, že na nákup investic do nemovitostí je zapotřebí nemalého štěstí.

Existuje však i jiná možnost. Nyní můžete investovat do obchodů s nemovitostmi prostřednictvím Crowdfunded webových portálů.

Pokud nemáte čas, dovednosti nebo peníze na pronájem nemovitostí, crowdfunded nemovitosti vám umožní vlastnit pronájem nemovitosti bez starostí. A investice do nemovitostí, kterou jste získáte, pomáhají diverzifikovat vaše investiční portfolio a přitom získávat potenciálně vyšší návratnost investic.

Crowdfunded webové portály:

#29 Kupte si již zaběhlý online podnik

Kupte již zaběhlé affiliate stránky, nebo droshipping eshop a získejte  pasivní příjem z provozu www stránek.

Nákup ziskového on-line obchodu může poskytnout online pasivní příjem bez prvotní práce. Vytvořit vlastní blog, webové stránky nebo aplikaci na které budou vydělávat může to trvat i několik měsíců. Máte-li nějaké peníze, můžete si koupit ziskové on-line podnikání.

Chcete-li tak učinit, vždy se zeptejte na obchodní model, abyste se ujistili, že je opravdu pasivní.

Pokud je to blog, tak se ptejte jak probíhá monetizace. Je-li to aplikace, zajímejte se to zdali ji bude třeba nějak aktualizovat. To platí i u jakékoliv jinéhokoliv typu on-line podnikání. Pokud by byl pasivní jen z 80% a vyžadovalo by to byť jen několik e-mailů, tak zvažte vaše rozhodnutí. Uvědomte si hodnotu vašeho času a položte si otázku jestli to za to opravdu stojí.

#30 Najměte si robotického poradce

Pořiďte si robotického poradce a nechte ho automaticky nakupovat a prodávat akcie s výnosem. Investujte automaticky na akciovém trhu.

Použití robotického poradce začíná vložením peněz na investiční účet, nastavení tolerancie vůči riziku, a pak nechat robota dělat svou práci. Skvělé na tom je, že  robo-poradce dělá vše pro to, aby minimalizoval poplatky a získal vám co nejvíce peněz.

Betterment.com je nejvíce známý a populární robo-poradce. Jejich roční poplatek je  25%.

V. Pasivní příjmy z mobilních aplikací a her

Vytvořte hru pro mobilní zařízení a získejte pasivní příjem za zobrazení reklamy, herní čas a herní zdroje.

#31 Vytvořte hru pro mobilní telefon

Vytvořte hru pro mobilní zařízení a získejte pasivní příjem za zobrazení reklamy, herní čas a herní zdroje.

Toto není nejjednodušší způsob, jak generovat pasivní příjem. Pokud nejste vývojář sám, budování aplikace vás bude stát spoustu peněz. Ale pokud se můžete setkat s lidmi se správnými dovednostmi a přijít s chytrým nápadem, budete moci vydělávat malý pasivní příjem pokaždé, když někdo stáhne vaši aplikaci. Nejlepší způsob, jak úspěšně vyvíjet aplikaci, je hledat mezery na trhu a aplikace, které pomohou lidem vyřešit problém. Můžete také hledat aplikace, které byly staženy mnohokrát, ale mají velmi špatné rozhraní nebo špatný uživatelský zážitek. Pokud si myslíte, že můžete udělat něco lepšího, měli byste to udělat!

#32 Vytvořte mobilní aplikaci

Vytvořte užitečnou mobilní aplikaci a získejte pasivní příjem za její používání.

VI. Pasivní příjmy z Affiliate marketingu

Affiliate marketing je fenomenální způsob, jak získat pasivní příjem. Pomocí této strategie prodáváte produkty a služby partnerů výměnou za procento z prodeje za doporučení. V této kategorii najdete pasivní příjmy, které využívají principu odměny za zprostředkování obchodu.

#33 Vytvořte prodejní kanál

Vyberte si firmu, vytvořte pro ní Prodejní kanál a pobírejte pravidelné peníze za zprostředkování prodeje.

Každá malá firma potřebuje obchodníka k dosažení a udržení prodeje. Vypracujte si seznam firem, které služeb prostředníků pravidelně využívají. Kontaktujte tyto společnosti a dohodněte si s nimi pevnou částku za zprostředkování obchodu nebo schůzky.

Můžete spolupracovat s firmami z různých odvětví, jejich seznam je nekonečný. Svůj seznam neustále rozšiřujte, za každé zprostředkování získáte odměnu.

Prodejní kanál nemusí být jen na internetu. Může to být i směrová cedule „prodej brambor“ na vašem pozemku.

#34 Přeprodávejte hostingové služby

Pobírejte pravidelnou roční provizi z web hostingu vašeho klienta.

Umíte vytvářet webové stránky? Tvoříte webové stránky pro své klienty jako freelancer? Pokud ano, staňte se zprostředkovatelem hostingových služeb.
 1. Nejprve se zapojte do partnerského programu poskytovatele hostingových služeb, který nabízí pravidelnou roční provizi za zprostředkování hostingové služby.
 2. Vytvořte www stránky pro svého zákazníka a umístěte je k poskytovateli hostingu. Pravidelné roční platby za provoz webu nechte platit klienta, abyste s tím neměli žádnou práci.

Pokud web vašeho klienta bude v provozu a bude mu přinášet užitek, tak vám budou na účet pravidelně přicházet pasivní peníze.

#35 Vytvořte vlastní obchodní MLM síť

Vytvořte vlastní multilevelovou síť a získejte pasivní příjmy z prodejů lidí pod vámi.

Tento způsob generování pasivního příjmu je založen na jednoduchém principu:  Z každého prodeje, který provede někdo „pod vámi“ dostanete malou provizi. Je obecně znám pod zkratkou MLM. „Multi Level Marketing“ neboli víceúrovňový marketing. Tyto systémy obvykle lákají na velmi lákavé provize a možnost vybudovat si plně pasivní příjem tím, že vybudujete a necháte za sebe pracovat svůj tým.

VII. Pasivní příjem z provozu www stránek

Vytvořte vlastní webové stránky a získejte pasivní tok peněz z jejich provozu.

Příchod internetu znamenal vznik webových HTML stránek a webových služeb. Ty lze rozdělit do 2 kategorií:

 • Statické www stránky, tj. ty které informují, popisují, nabízí unikátní obsah, radí a vdělávají
  a
 • webové stránky, které provádí nějaké funkce. Tj. ty, které něco počítají, posílají, streamují, přehrávají, přeposílají, shromažďují, prodávají, nebo srovnávají.

Zde je přehled typů webů a nápadů na výdělečné webové stránky:

#36 Affiliate webové stránky pro Amazon.com

Vytvořte web pro Amazon.com a vydělávejte pasivní peníze za zprostředkování prodeje jejich produktů.

Vytvořte webovou stránku pro skupinu stejně smýšlejících lidí („Lyžaři“). Napište recenze, hodnocení nebo srovnání produktů, které si tito lidé kupují (Např. „Lyže“). Zaregistrujte web do partnerské sítě a umístěte na něj partnerské odkazy na nabízené produkty. Pokud návštěvník během své 24 hodinové nákupní cesty projde tímto webem a nakoupí, dostanete provizi za zprostředkování prodeje. Pokud zajistíte webu pravidelnou návštěvnost, získejte zdroj pasivního příjmu.

Zdá se vám Amazon.com v ČR zatím nedostupný? Staňte se affiliate partnerem některých z českých eshopů. Zde je seznam affiliate sítí, kde je můžete najít.

#37 Zájmově zaměřené www stránky pro tržní niku

Vytvořte web pro úzkou skupinu stejně smýšlejících lidí a získejte pasivní příjem z prodeje reklamní plochy-

Pokud rozumíte SEO a on-line marketingu, možná máte v plánu vytvořit online průvodce, který vám pomůže získávat potenciální zákazníky a příjmy. Mezi oblíbené odvětví patří pojištění, kreditní karty, vydělávání peněz, stravování a hubnutí a mnoho dalších. Najděte něco, co znáte, a ujistěte se, že získáte správné vztahy se správnými společnostmi, abyste prodali své potenciální zákazníky, nebo se ujistěte, že odkazujete na správné produkty a služby, které vám umožní získat provizi za zprostředkování obchodu.

#38 Obsahové weby

Vytvořte obsahový web, zajistěte mu pravidelnou návštěvnost z neplaceného fulltextového vyhledávání a vydělávejte pasivní peníze za zprostředkování prodeje reklamy Google AdSense.

Obchodní model těchto stránek je založen na pronájmu reklamní plochy. U stránky je umístěna reklama, na kterou když uživatel klikne, tak majitel těchto stránek získá provizi za proklik na reklamu.

#39 Webové stránky Online průvodce

Vytvořte „internetového průvodce v určitém segmentu“, zajistěte mu pravidelnou návštěvnost z neplaceného fulltextového vyhledávání a získejte pasivní příjem ze zprostředkování online reklamy.

Vytvořte web s několika logicky uspořádanými stránkami, které popisují, jak to na daném segmentu chodí, jak se mají začátečníci orientovat, nebo podle čeho mají vybírat uživatelé produkt. Web monetizujte stejně jako v případě obsahového webu. Příkladem může být průvodce Jak začít lyžovat.

#41 Webová softwarová služba

#43 Poptávkový web (generátor leadů)

Jedním ze způsobů, jak dosáhnout pasivního příjmu je, vytvořit webové stránky, které budou generovat poptávku. Řekněme, že jste vytvořili webové stránky, které se zaměřují na nemovitosti. Stránky by sloužili proto, abyste vzdělávali lidi o vlastnictví domů. Nebo byste je vzdělávali o investicích do nemovitostí. Když se někdo ozve, odkážete ho na smluveného profesionála v oblasti nemovitostí. Za tuto „prokázanou“službu od něj dostanete pasivní odměnu.

#45 Pracovní portál

#46 Blog

Nejdůležitější metodou generování online pasivních příjmů je provozování blogu. Blogy mohou vytvářet obrovské množství příjmů, ale ne rychle. Pokud plánujete založit blog, pochopte, že to  zabere obrovské množství práce a času, abyste uspěli. Pokud máte znalosti o tom, co je optimalizace pro vyhledávače, marketing sociálních médií a schopnost psát vysoce hodnotný obsah, pak budete můžete uspět jako bloger. Jakmile se váš blog stane populární, poskytuje vám platformu a publikum, aby vám vygenerovaly více toků příjmů. Generovat pasivní příjmy můžete například těmito způsoby:

 1. Provize za doporučení – Zapojte blog do některého z partnerských programů a vložte na svůj web partnerské odkazy. Když na něj návštěvník při své nákupní cestě klikne a poté u partnera nakoupí, dostanete provizi z kupní ceny za zprostředkování prodeje.
 2. Pronájem partnerských odkazů – Odkazy v postranních boxech, patičkách a sekcích mají hodnotu z hlediska SEO. Tyto odkazy můžete dlouhodobě pronajímat.
 3. Odměna za proklik na reklamu Google Adsense – Na stránce blogu je umístěna reklama, na kterou když uživatel klikne, tak získáte provizi za proklik na reklamu.

#47 Webová stránka pro firmu z reálného světa

Vybudujte „informační webovou stránku“ pro reálnou firmu a získejte pasivní příjem z toho, že jí budete přivádět zákazníky, kteří u nich nakoupí.

Vyberte si nějakou reálnou prosperující firmu ve vašem nejbližším okolí, která používá internet jako prodejní kanál.

Prozkoumejte a poznejte trh, ve kterém se pohybuje. Poznejte zákazníky, které obsluhuje a nalezněte slova, které používá ve vyhledávacích službách Google, Seznam.cz, nebo YouTube. Poznejte její konkurenci na internetu, se kterou se srovnává a soupeří. Pátrejte po jejich dodavatelích a partnerech. Poznejte obor, ve kterém chce vynikat.

Kupte doménu, která tento obor bude charakterizovat. Pravděpodobně už nenajdete žádné dvouslovné volné fráze. Ale to nevadí. Může být i  víceslovná fráze. Podstatné je, aby ji tvořila obecná slova oboru. Například kvalitni-centralni-prumyslove-vysavace.cz, nejlepsi-ceska-vina.cz, cerny-designovy-nabytek.cz, nejlevnejsi-palivove-drevo-na-vysocine.cz a podobně.

Vytvořte pro něj webovou stránku (ideálně na open source platformě WordPress, aby jste měli co jemenší náklady), která bude mít za cíl jednu věc: pravidelnou návštěvnost z organického vyhledávání na klíčová slova vybraného cílového segmentu.

Naplňte ho relevantním hodnotným informačním obsahem. V případě domény kvalitni-centralni-prumyslove-vysavace.cz to mohou být recenze centrálních vysavačů, zkušenosti uživatelů, testy odborníků, principy částí vysavačů, problémy uživatelů, nejčastěji kladené otázky. Vyhledejte výrobce vysavačů i konkrétní firmy, které je nabízejí. Buďte důslední a dbejte na kvalitě. Citujte a uvádějte zdroje, odkud čerpáte informace. Vytvořte Online profesionálního průvodce po daném segmentu.

Vyhledávače si vašeho webu „všimnou“ a začnou ho zobrazovat ve výsledcích fulltextového vyhledávání. To zapříčiní, že na webové stránky začnou chodit reální a relevantní návštěvníci. To kolik jich měsíčně bude, záleží na množství a kvalitě obsahu, který bude web mít. Pokud vytvoříte 100 podstránek evergreen obsahu, tak lze očekávat že, web může navštívit okolo 16.700 návštěvníků za měsíc. I kdyby to byla jen 1/5 této hodnoty, tak je to stále slušná relevantní návštěvnost za měsíc, o kterou by mohl mít někdo zájem.

Nyní tyto prokazatelná data z Google Analytics zpracujte do přehledného reportu a společně s obchodní nabídkou nabídněte vybrané reálné firmě. Pokud neuspějete, nevadí. Máte přece seznam firem z oboru. Zkuste to jinde. Pokud budete vytrvalí, určitě nějakou firmu časem najdete. Pokud cílová firma pozná, že jí návštěvy z vašeho webu přináší zakázky, ráda vám za toto doporučení bude pravidelně platit pasivní peníze.

PS: Během hledání reálné firmy, může web monetizovat formou pronájmu reklamních ploch Google AdSense. Nebude třeba tolik, ale pokud tyto příjmy překročí roční náklady na doménu a hosting (které se můžou pohybovat okolo 500 Kč/rok i méně), tak web vždy nějaké pasivní peníze vydělá.

#48 Dropshiping eshop

„Dropshipping je obchodní model, ve kterém maloobchodní prodejce nabízí zboží svého velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Jím nabízené zboží fyzicky nenakupuje do svého skladu, ale své objednávky rovnou směřuje na svého dodavatele/výrobce, aby je dopravil přímo zákazníkovi. Prodejce u svého dodavatele/přímého výrobce nakupuje za velkoobchodní ceny a po každé transakci mu připadne rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.“ Wikipedia

Nikdy se s fyzickým produktem nevidíte, nebudete s ním manipulovat ani nebudete nic dělat. Nemusíte mít žádný inventář, režijní náklady ani náklady na skladování. Nemáte téměř žádnou odpovědnost. Jen celý proces řídíte a pobíráte pasivní peníze.

#49 Dropshiping s prodejem tiskovin

#50 Internetový srovnávač

#51 Falešný internetový obchod

Toto je nápad pro ty z vás, kteří již víte, že vlastní internetový obchod není zdroj pasivní příjmu. Že je to „těžce“ aktivní záležitost.

#53 Eshop služeb

#54 Knihovna fotografií

VIII. Pasivní příjem z dělání věcí, které již děláte

Všichni nakupujeme. Ať už to jsou potraviny, oblečení, nábytek,  nebo něco jiného.

#56 Získejte zpět peníze z cashback kreditní kartou

Cashback kreditní karty kreditní karty jsou skvělým způsobem, jak získat zpět peníze za vaše každodenní nákupy. Částka, kterou můžete získat, se liší, ale obvykle můžete očekávat, že se dostanete od 1-5% hotovost zpět s odměnou kreditními kartami.

Získat takovouto kartu je výzva, a to zejména proto, když se chcete vyhnout vysokým poplatkům a špatným podmínkám. Ale jakmile ji najdete, stojí za to.

#57 Získejte „pasivní slevu“ s Cashback portálem

Získávejte pasivní peníze z Cashback portály.

Cashback portály jsou webové stránky, které vás odmění za to, že přes ně nakoupíte. Jejich prostřednictvím můžete nakupovat v internetových obchodech tak, jak jste zvyklí, přinesou vám však jednu velkou výhodu navíc: část utracených peněz vám vrátí ve formě odměny. Procento vracených peněz přes cashback se u každého obchodu liší, obvykle jde o 2-10 %. Peníze z cashbacku jsou po dosažení dané hranice vyplaceny na bankovní účet.

#58 Nechte si platit za to, že někoho po cestě svezete

Staňte se „taxikářem“ a nechte si zaplatit za to, že někoho vezmete s sebou při své cestě na místo kam zrovna jedete.

Jezdíte často? Jak by se vám líbilo, kdyby jste někoho vzali s sebou a on vám za to zaplatil? Se službou Uber je to možné!

Zapojte se do této služby a ušetřete pasivní peníze, tím že při své cestě někoho svezete.

Už to sice není žádná novinka, ale v roce 2019 to stále funguje.

 Pokud vám nevyhovuje Uber, zjuste Lyft.

Zajímá vás:

 • aktiva, která generují pasivní příjem
 • zdroje pasivního příjmu (passive income sources)
 • online aktiva (Online Asets)
 • pasivní příjem zkušenosti
 • pasivní příjem peněz
 • pasivní příjem na internetu
 • pasivní tok paněz
 • Chcete vědět, jak začít vydělávat peníze bez práce?
 • Chcete získat pasivní příjem peněz?
 • Chcete vedět, jak vytvořit zdroj pasivního příjmu?

Ať už se rozhodnete investovat, koupit podnik, outsourcovat své vlastní zdroje, nebo si necháte platit za každodenní rutinu, můžete prosperovat z pasivních příjmů.

Na co čekat?

Stačí si jen vybrat a začít!