Pasivní příjmy z Digitálních aktiv

Co jsou digitální aktiva? Jde o  nehmotný majetek uložený v digitální podobě, bez ohledu na vlastnictví fyzického zařízení, na kterém se nachází.

#1 Zpeněžte vaše audio umění

Vytvořte píseň, zvuk, sample, či jingle a prodávejte jej přes Audio SocketSound Cloud, nebo Song Freedom.

Pokud jste hudebně nakloněni, jeden nápad na generování pasivních příjmů by mohl být vytvoření jinglů, nebo hudebních skladeb, které pak můžete licencovat prostřednictvím populárních webových stránek, jako je Audio Socket, Sound Cloud nebo Song Freedom. Je jasné, že to není snadné, ale stojí za to, když přijdete s něčím skvělým.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#2 Prodávejte práva k použití vašich fotografií

Nafoťte kvalitní fotografie a nabídněte je k prodeji na Shutterstock.com‎. Získejte pasivní příjem z prodeje vlastnických práv.

Další cestou pro pasivní příjem je využít stránky prodávající fotografie, jako je iStockPhoto a Shutter Stock, abyste mohli vydělávat peníze i když spíte.Ppokud máte zájem o úspěšné podnikání v oblasti prodeje fotografií, musíte rozumět fotografování a věcem jako je Photoshop,. Při práci v této oblasti je spousta konkurence. Nicméně, pokud máte talent pro fotografování, pak prodávat své fotografie online by mělo přijít téměř přirozeně. Pořiďte si opravdu dobrý software pro editaci fotografií a investujte do kvalitní foto vybavení.

cena
čas

potenciál:

2.9/5

#3 Pište a prodávejte eknihy na Amazon Kindle Store

Napište e-knihu a nabídněte ji k prodeji na Amazon Kindle Store.

Pokud rádi píšete, nebude těžké napsat e-knihu o 80-100 stranách o věcech, které máte rádi. Použití platformy Amazon Kindle Direct Publishing je snadný způsob, jak dostat svou e-knihu co nejrychleji a začít vydělávat nějaké peníze!

Nikdy jste žádnou eknihu nepsali? Zkuste nástroj na tvorbu eknih go.designrr.io a vytvořte ji za 2 minuty.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#4 Prodávejte grafické šablony WordPress

Vytvořte grafickou šablonu pro WordPress, nabídněte ji do adresáře šablon WordPress.org a získejte pasivní příjem z prodaných licencí.

Jste webový designér nebo vývojář? Pokud ano, tak můžete vydělat peníze vývojem WordPress šablon.

Existuje tolik společností, které navrhují fantastická témata pro weby WordPress, aby vytvořili pasivní toky příjmů. Například lidé jako Brain Clark a Chris Pearson založili StudioPress. Pokud začínáte s tvorbou témat pro WP a stále si nejste jistí, můžete místo toho, abyste to všechno udělali sami, vytvořit tým nebo se připojit k podniku, který se již věnuje tvorbě témat pro ostatní.

Témata WordPress můžete prodávat například na Template Monster, Themeforest, Creative Market, nebo je můžete prodat pomocí vlastního webu. Stekným způsobem můžete prodávat WordPress Pluginy.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#5 Prodávejte digitální produkty

Vytvořte HTML šablonu, program, script, plugin, nebo jiné digitální “dílo” a nabídněte je na některé z platforem pro prodej digitálních produktů.

Zde je pár příkladů digitálních produktů:

  • Placené emailové kurzy
  • Pracovní sešity a plánovače
  • Designové grafické šablony pro www stránky
  • Scripta a obsahové šablony
  • Placené virtuální workshopy
  • Vzorové XLS tabulky, sledovače a kalkulačky
cena
čas

potenciál:

3.5/5

#6 Prodávejte informační produkty

Prodávejte informační produkty a přes Fiverr.com.

Infoprodukt je to soubor hodnotných informací z daného oboru poskytnutý formou videí, článků, knihy, audia, či placených členských sekcí se směsí všeho výše uvedeného.

Zde je několik nápadů na infoprodukty:

1. Nabídněte rozhovory z odborníky, organizujte ho do užitečného infoproduktu a prodávejte ho pomocí webu.
3. Přeložte úspěšný ebook do jiného jazyka a prodávejte je přes Amazon Kindle eBooks Kindle Store.
4. Prodávejte odborné zkušenosti a výzkumy.
5. Najděte populární otázky a odpovězte na ně
6. Zaznamenejte webinář a prodávejte ho jako info produkt.
7. Zaznamenejte své dovednosti ve formě naučného videa.
8. Vytvořte audio kurz.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#7 Prodávejte online kurzy

Vytvořte a nabídněte online kurz na Udemy.com, nebo české Seduo.cz.

Vytvoření online kurzu na Udemy je skvělý způsob, jak automatizovat část vašich peněžních toků. Existuje tolik věcí, které lze naučit prostřednictvím online kurzu. Můžete vyučovat technické dovednosti, učit optimalizaci vyhledávače, ale můžete se také rozhodnout pro výuku dalších dovedností, jako je hra na hudební nástroj, fitness cvičení, učení se novému jazyku, nebo učit fotografovat.

V roce 2020 můžete pro publikování vašich online kurzů službu Teachable.com.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#8 Monetizujte vlastní videa na YouTube kanálu

Natočte video, publikujte ho na svém YouTube kanálu a zpeněžněte pomocí reklam Google AdSense.

Od roku 2018 platí, že autoři Youtube kanálů musejí zajistit, aby v 12 měsících zpětně měli alespoň 4000 hodin zhlédnutého času a 1000 odběratelů.
lu. Pokud dosáhnete těchto hodnot, Google vám u videa umožní videa monetizovat. Youtube (Google) vám za to vyplatí okolo 50 % čistých příjmů, které získá z reklamy zobrazené prostřednictvím vašieho video obsahu. Vliv na výši tohoto pasivního výdělku mají faktory jako typ odvětví, konkurenčnost trhu, z jaké země jsou diváci apod. Na českém trhu přibližně platí, že za 1000 shlédnutí dostanete okolo 10 Kč.
cena
čas

potenciál:

2.9/5

#9 Sdílejte vlastní soubory za peníze

Získejte pasivní příjem sdílením vlastních souborů.

Znáte služby jako RapidShare.com, ShareCash.org, Depositfiles.com, Uploading.com, nebo české Ulozto.cz? Máte-li nějaké soubory, které můžete sdílet, pak nahrajte vaše soubory na některý z těchto webů a vydělávejte pasivní peníze za to, že si je někdo stáhne.

cena
čas

potenciál:

2.1/5

#10 Vydělávejte pomocí mobilní aplikace, nebo hry

Vytvořte hru pro mobilní telefony, nabídněte ji na Google Play nebo App Store a získejte pasivní příjmy za zobrazení reklamy, nebo směnu herních zdrojů.

Vytvořte užitečnou aplikaci pro mobilní telefony, nabídněte ji na Google Play nebo App Store a získejte pasivní příjmy za  za její používání.

Toto není nejjednodušší způsob, jak generovat pasivní příjem. Pokud nejste vývojář sám, budování aplikace vás bude stát spoustu peněz. Ale pokud se můžete setkat s lidmi se správnými dovednostmi a přijít s chytrým nápadem, budete moci vydělávat malý pasivní příjem pokaždé, když někdo stáhne vaši aplikaci. Nejlepší způsob, jak úspěšně vyvíjet aplikaci, je hledat mezery na trhu a aplikace, které pomohou lidem vyřešit problém. Můžete také hledat aplikace, které byly staženy mnohokrát, ale mají velmi špatné rozhraní nebo špatný uživatelský zážitek. Pokud si myslíte, že můžete udělat něco lepšího, měli byste to udělat!

cena
čas

potenciál:

3/5

#11 Kupte si již zaběhlý online podnik

Kupte již zaběhlé affiliate stránky, nebo droshipping eshop a získejte  pasivní příjem z provozu www stránek.

Nákup ziskového on-line obchodu může poskytnout online pasivní příjem bez prvotní práce. Vytvořit vlastní blog, webové stránky nebo aplikaci na které budou vydělávat může to trvat i několik měsíců. Máte-li nějaké peníze, můžete si koupit ziskové on-line podnikání.

Chcete-li tak učinit, vždy se zeptejte na obchodní model, abyste se ujistili, že je opravdu pasivní.

Pokud je to blog, tak se ptejte jak probíhá monetizace. Je-li to aplikace, zajímejte se to zdali ji bude třeba nějak aktualizovat. To platí i u jakékoliv jinéhokoliv typu on-line podnikání. Pokud by byl pasivní jen z 80% a vyžadovalo by to byť jen několik e-mailů, tak zvažte vaše rozhodnutí. Uvědomte si hodnotu vašeho času a položte si otázku jestli to za to opravdu stojí.

Pokud chcete koupit již zaběhlé výdělečníé stránky  navštivte informační portál Webtrh.cz.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#12 Affiliate webové stránky pro Amazon.com

Vytvořte web pro Amazon.com a vydělávejte pasivní peníze za zprostředkování prodeje jejich produktů.

Vytvořte webovou stránku pro skupinu stejně smýšlejících lidí (“Lyžaři”). Napište recenze, hodnocení nebo srovnání produktů, které si tito lidé kupují (Např. “Lyže”). Zaregistrujte web do partnerské sítě a umístěte na něj partnerské odkazy na nabízené produkty. Pokud návštěvník během své 24 hodinové nákupní cesty projde tímto webem a nakoupí, dostanete provizi za zprostředkování prodeje. Pokud zajistíte webu pravidelnou návštěvnost, získejte zdroj pasivního příjmu.

Zdá se vám Amazon.com v ČR zatím nedostupný? Staňte se affiliate partnerem některých z českých eshopů. Zde je seznam affiliate sítí, kde je můžete najít.

cena
čas

potenciál:

3/5

#13 Zájmové www stránky pro tržní niku

Vytvořte web pro úzkou skupinu stejně smýšlejících lidí a získejte pasivní příjem z prodeje reklamní plochy.

Pokud rozumíte SEO a on-line marketingu, možná máte v plánu vytvořit online průvodce, který vám pomůže získávat potenciální zákazníky a příjmy. Mezi oblíbené odvětví patří pojištění, kreditní karty, vydělávání peněz, stravování a hubnutí a mnoho dalších. Najděte něco, co znáte, a ujistěte se, že získáte správné vztahy se správnými společnostmi, abyste prodali své potenciální zákazníky, nebo se ujistěte, že odkazujete na správné produkty a služby, které vám umožní získat provizi za zprostředkování obchodu.

cena
čas

potenciál:

3/5

#14 Obsahové weby

Vytvořte “věčný obsah” a monetizujte ho pomocí Google AdSense.

Vytvořte web s Evergreen obsahem. Zajistěte mu pravidelnou návštěvnost z neplaceného fulltextového vyhledávání a vydělávejte pasivní peníze za zprostředkování prodeje reklamy Google AdSense.

Obchodní model těchto stránek je založen na pronájmu reklamní plochy. U stránky je umístěna reklama, na kterou když uživatel klikne, tak majitel těchto stránek získá provizi za proklik na reklamu.
cena
čas

potenciál:

3/5

#15 Webová softwarová služba

Vytvořte “online kalkulačku” a zobrazujte

Příkladem může být třeba jen jedna jediná www stránka s formulářem. Uživatel na ní vyplní pole a stiskne tlačítko “SPOČÍTAT”.  Stránka mu okamžitě spočítá výsledek.

V obsahu této stránky se zobrazuje reklamní box s relevantní reklamou. Když na ni návštěvník klikne, vydělá jejímu majiteli pasivní peníze.

Může jít o Kalkulačku kalorií, Počítadlo vzdálenosti mezi městy, Kalkulačka výpočtu mezd, Kalkulačka investice do podílových fondů, Kalkulačka plodnosti, nebo Online kalkulačky na matematické vzorce.

cena
čas

potenciál:

2.5/5

#16 Prodejní stránky

Prodávejte informační, nebo digitální produkty pomocí účinného jednostránkového eshopu – Prodejní stránky.

Prodejní stránka je obvykle jedna rozsáhlá („dlouhá“) samostatná stránka vytvořená za jediným specifickým účelem – přeměnit návštěvníka v zákazníka. Na jedné stránce podáváte veškeré informace a podrobnosti o vašem produktu včetně tlačítka „objednat“.

Toto řešení je vhodné především pro prodej informačních a digitálních produktů jako jsou eknihy, koučovací balíčky, konference, online kurzy a programy. Ale stejně účinně mohou prodávat i fyzické produkty, jako jsou například knihy.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#17 Poptávkový web (generátor leadů)

Jedním ze způsobů, jak dosáhnout pasivního příjmu je, vytvořit webové stránky, které budou generovat poptávku. Řekněme, že jste vytvořili webové stránky, které se zaměřují na nemovitosti. Stránky by sloužili proto, abyste vzdělávali lidi o vlastnictví domů. Nebo byste je vzdělávali o investicích do nemovitostí. Když se někdo ozve, odkážete ho na smluveného profesionála v oblasti nemovitostí. Za tuto “prokázanou”službu od něj dostanete pasivní odměnu.

cena
čas

potenciál:

3.5/5

#18 Dropshiping eshop

“Dropshipping je obchodní model, ve kterém maloobchodní prodejce nabízí zboží svého velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Jím nabízené zboží fyzicky nenakupuje do svého skladu, ale své objednávky rovnou směřuje na svého dodavatele/výrobce, aby je dopravil přímo zákazníkovi. Prodejce u svého dodavatele/přímého výrobce nakupuje za velkoobchodní ceny a po každé transakci mu připadne rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.” Wikipedia

Nikdy se s fyzickým produktem nevidíte, nebudete s ním manipulovat ani nebudete nic dělat. Nemusíte mít žádný inventář, režijní náklady ani náklady na skladování. Nemáte téměř žádnou odpovědnost. Jen celý proces řídíte a pobíráte pasivní peníze.

cena
čas

potenciál:

3/5