Čtyři úrovně akcí

1. stupeň – NEDĚLAT NIC

Lidé, kteří nedělají nic pro svou kariéru, vztahy anebo cokoli, co chtějí jsou ochotni přijmout v podstatě vše, co jim přijde do cesty. Lidé v této skupině plýtvají časem a energií na ospravedlňování situací.

2. stupeň – DÁT SE NA ÚSTUP

Tito lidé mají “strach z úspěchu”. Pravděpodobně zažili neúspěch, tak se rozhodli se tomu raději snaží vyhnout, aby nepřivolali podobnou situaci. Drží se raději zpátky. Řekli si “nedá se nic dělat”. Např.: “Burza nestojí za nic, už nikdy na ní nebudu investovat.”, “Většina manželství se rozpadne, raději zůstanu sám.”, ” Profese herectví je příliž náročná, do konce života budu raději číšníkem.”, “Situace na trhu práce je hrozná, půjdu raději na pracák.”

3. stupeň – VYKONÁVAT BĚŽNÝ STUPEŇ ČINNOSTI

Tento stupeň akce je typický pro střední vrstvu. Je nejbezpečnější. Je to “normální“. Cílem je tu průměr průměrné manželství, zdraví, kariéra a finance.

Kdo skutečně touží po “průměru”?  Půjdete do kina na průměrný film? Koupili by jste si průměrný produkt?

Chcete být opravdu jen průměrný?

4. stupeň – VYKONÁVAT MASIVNÍ ČINNOSTI

Podívejte se na děti – neustále jsou v akci. Nahlédněte dovnitř mraveniště, nebo do včelího úlu. Nikde nevidíte ani náznak ústupu, nicnedělání, nebo něco co se blíží “běžné činnosti”. Neustále valí na plné obrátky.

Masivní aktivita je ve skutečnosti takové množství aktivity, které přináší nové problémy – a dokud nevytváříte problémy, nejste skutečně na čtvrtém stupni akce.

Když jdete do všeho s vervou a masivní akcí, nepřemýšlíte o tom, kolik hodin pracujete. Jakmile začnete fungovat na 4. stupni akce, posune se vaše nastavení mysli i výsledky. Signálem, že vykonáváte masivní aktivitu budou komentáře a obdiv lidí.

Skutečným problémem je “neznámost”.

Vůbec nikdo netuší, kdo jsem. Jediný způsob, jak pokořit neznámost, je masivní akce. Pokud nemáte peníze na reklamu, tak vložte svou energii do telefonátů, tradiční pošty, e-mailů, prodejních telefonátů, odpovídání na telefonáty a ještě více telefonátů. Ano je to vyčerpávající. Nicméně vám to přinese více jistoty a pocitu bezpečí než jakékoli jiné vzdělání či školení.